Čo robiť, ak váš biznis kosí korona vírus

Viacerí z Vás už zrejme pocítili dopad dnešnej pandémie korona vírusu a karanténu, do ktorej sa (veľmi rozumne) vydalo množstvo ľudí.

Žiaľ, vedľajším efektom tohto zodpovedného správania sme práve my – drobní podnikatelia a živnostníci.

Našťastie, naša kreativita nepozná hraníc.

Chcem preto s Vami pozdieľať jednoduchý, no účinný nástroj, ktorý vám aspoň z časti pomôže vykompenzovať dopady dnešnej situácie na vaše peňaženky.

Ide o portál Sme s vami.

Je to v podstate veľmi jednoduchý landing page builder, ktorý vám umožní dať do ponuky svoje služby, ktoré dnes kvôli korona vírusu nemôžete ponúkať.

Vyskúšajte, je to celkom zadarmo.

Ďalšie užitočné tipy:

  1. Odložte si daňové priznanie do konca júna. Podržíte si tak nejaký cash a vyhnete sa prípadnému zvýšeniu odvodov (ak ste mali minulý rok úspešný)
  2. Ak máte svoj mailing list, nebojte sa požiadať svojich zákazníkov o pomoc. Stačí jednoduchá správa, že máte problémy kvôli Corona vírusu a že ak niekedy zvažovali váš produkt, teraz vám tým pomôžu najviac.
  3. Ak chystáte nový produkt, ktorý nie je ešte celkom hotový, skúsil by som crowdfunding cez StartLab. Práve v tieto dni budete mať kvôli solidarite väčšiu šancu na úspech.
  4. Ak sa živíte kreatívnou prácou, email marketing provider ConvertKit, ktorý používam, vytvoril “Creator’s Fund” kde rozdá 50tisíc dolárov kreatívnym podnikateľom v rámci boja voči korone.
  5. Sledujte profil podnikateľa Ota Kóňu, ktorý dáva dokopy komplexný návod pre živnostníkov a malých podnikateľov na tieto shitty najbližšie týždne/mesiace


Stay safe, stay home.

Zvládneme to.