Prosecco

Už dva týždne sme s Karin mimo Bratislavy a väčšinu času trávime zavretí dnu. Dnes sme potrebovali ísť niečo vybaviť do mesta a pri tej príležitosti sme šli okolo jednej našej obľúbenej reštaurácie v Žiline.

Naša prechádzka dopadla takto:

Spago si totiž povedali, že nielen, že budú mať výdajné okienko s raňajkami, koláčmi a bagetami či kávou,

ale budú so sebou ponúkať aj prosecco (ktoré tam nalievajú počas bežnej prevádzky).

Trochu uletené? Určite 😀

Ale veľmi efektívne.

A sympatické!

Celé mesto bolo vyľudnené (veľmi správne) no do Spaga si ľudia chodili brať jedlo a zákusky jeden po druhom (všetci mali rúška a viacerí aj rukavice).

Pýtal som sa časňíka, či sú veľmi zdeptaní súčasnou situáciou. Jeho odpoveď ma zaskočila.

„Nie je to ideálne,“ povedal, „ale snažíme sa niečo robiť. Viete, ľudia nebudú furt len sedieť doma. Chceli sme im niečo ponúknuť.“

Presne tak!!!

Tento pán mi hovoril z duše.

Svet sa nezastavil. Ľudia neprestali byť ľuďmi. Áno, mali by sme sa zdržiavať doma, vyhýbať sa zbytočnému kontaktu a všetci sa teraz učíme pracovať z domu a podobne. Ale to neznamená, že sme prestali míňať peniaze, že po ničom netúžime, že nič nepotrebujeme!

Navyše, ak aj máte naozaj náročný biznis a neviete ho do online sveta dostať ľahko – ľudia chcú pomôcť. Každý jeden deň vidím na facebooku príspevky o tom, ako ľudia podporujú ich obľúbené podniky, služby – predplácajú si ich dopredu, zdieľajú ich, podporujú ich nové produkty a podobne.

V Spago si v týchto ťažkých časoch vybrali ÚTOK. Sú kreatívni, nevzdávajú to.

To isté môžete urobiť aj vy.